strona główna

  Strona główna
  Hotel
  SPA & WELLNESS
  Galeria
  Atrakcje
  Kontakt 
  Hirudoterapia
Hirudoterapia - leczenie różnych schorzeń pijawką lekarską

Sama nazwa hirudoterapia pochodzi od łacińskiej nazwy - hirudo, czyli pijawka. Do hirudoterapii mogą być wykorzystywane tylko pijawki należące do gatunku hirudo medicinalis stanowiącego nie więcej niż 0,3% populacji wszystkich gatunków pijawek. Mogą to być: pijawka lekarska apteczna (Hirudo medicinalis officinalis), pijawka lekarska lecznicza (Hirudo medicinalis medicinalis) bądź pijawka lekarska orientalna (Hirudo medicinalis orientalis)Dziś pijawki lekarskie nie stanowią praktycznie żadnego zagrożenia, ponieważ są hodowane w specjalnych ośrodkach - zgodnie z konwencją Waszyngtońską i posiadają świadectwo pochodzenia. Muszą być czyste, żeby nie przenieść żadnej choroby krwi. Dlatego każde przystawienie pijawki lekarskiej do danego pacjenta jest jej dziewiczym przystawieniem. Absolutnie wykluczone jest stosowanie hirudo medicinalis przez dwie osoby.
Przed zabiegiem pijawki są czyszczone w specjalnym roztworze aby nie przenieść zarazków na skórę człowieka.
Po zabiegu pijawki lekarskie likwidowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami i ustaleniami z Powiatowym Lekarzem Weterynarii.

Sam zabieg jest prawie bezbolesny. Uciążliwe jest tylko pierwszych parę minut, dopóki pijawki nie przyczepią się do ciała.

Nasz ośrodek zaopatruje się w pijawki z certyfikatem z firmy BIO-GEN
Terapię prowadzimy stacjonarnie lub dojeżdżamy do pacjenta.


Staropolska Akademia Zdrowia
Medical SPA
Medical SPA
Hirudoterapia
Hirudoterapia
Restauracja
Restauracja
Hotel przyjazny dla zwierz‘t
Hotel przyjazny dla zwierz‘t
Starogościniec Polski 2012